Noderīgi rīki

Komunikācijas rīki:
Skype – Pirms 17 gadiem radītais tiešās saziņas rīks ir noderīgs un populārs arī šodien. Tas nodrošina ātro saziņu (čatu), grupu saziņu audio un video zvanus, ekrāna koplietošanu, failu pārsūtīšanu un daudz ko citu.

WhatsApp – Ļoti populāra aplikācija telefoniem, kas sākotnēji tika radīta, lai paplašinātu SMS iespējas. Mūsdienās nodrošina grupu čatus, video zvanus un daudz ko citu. Jāņem vērā, ka WhatsApp pārsūtot bildes tiek samazināta orģinālā bilžu kvalitāte, un maksimālais failu pārsūtīšanas izmērs ir 100 megabaiti.

Slack – Jaunāks, modernāks rīks. Ļoti līdzīgs Skype, taču orientēts uz komandas darbu. Slack komanda tiek savienota kā “workplace”, un starp dalībniekiem var tikt veidotas dažādas grupas.

Telegram – pēc funkcijām gandrīz identiskis WhatsApp, taču šī programma ir opensource, un skaitās uzticamāka, taču mazāk populāra.

Aptaujas/formas:

Jotform – vienkārši lietojams, taču ļoti funkcionāls online formu rīks. Iespējams veikt gan aptaujas, gan saņemt iesniegumus, piemēram PDF formā. Formām iespējams pat veikt matemātiskus aprēķinus atkarībā no iesniegtajām vērtībām un radīt atskaiti atkarībā no tā.

Ekrānšāviņu rīki:

Šādi rīki Jums palīdz parādīt citiem kolēģiem, kas redzams uz Jūsu ekrāna. Tas ir līdzvērtīgi kā ar pirkstu parādīt savā datora ekrānā kolēģim, kas sēž blakus. Šie rīki nodrošina iespēju izgriezt tieši to ekrāna zonu, ko vēlaties parādīt, apvilkt, izcelt vietas, ko vēlaties akcentēt un tūlīt pat ar to dalīties internetā.

yoxi.net
monosnap.com

Projektu vadības rīki:

Asana.com – ļoti vienkāršs, viegli uztverams rīks, nelielām komandām un nelieliem projektiem.

Redmine.org – ļoti funkcionāls taču visai sarežģīts, opensource rīks.